Muzyczny Kraków: będzie się działo. A gdzie?…

W ostatnim wpisie podzieliłam się refleksją o znakomicie zorganizowanej imprezie w ramach Mistrzostw Świata Mężczyzn w siatkówce.  Jak wiadomo, kolejne mecze odbywają się w Łodzi, która, jak usłysząlam dziś w radio, postanowiła również wykorzystać swoje promocyjne „pięć minut”, oferując  w ramach zakupionyh na mecz biletów zniżki w wybranych hotelach i restauracjach. A my Łodzianom nie zazdrościmy. Niech i centralna Polska nieco pokibicuje na żywo…  W niedzielne popołudnie  w nowo-otwartej  krakowskiej Arenie,najnowocześniejszej sali widowiskowo-sportowej w Polsce było  kulturalnie i radośnie. Między innymi,   za sprawą  w detalach dopracowanego systemu logistyki, sprawności służb, nadzorujących komfort i bezpieczeństwo uczestników imprezy – znakomicie bawiliśmy się podczas  jednego z meczów:Francja-Belgia.

Kolejnym, bardzo ważnym atutem Kraków-Areny, o której nie wspomniałam w niedzielnym wpisie, bo nie był to szczegół ważny akurat dla imprezy sportowej, jest…znakomita akustyka obiektu.

Krakowianie i mieszkańcy regionu zyskali w tym roku dwa nowoczesne obiekty na imprezy masowe: już w październiku nastąpi otwarcie ICE Kraków Congress Centre.

Wracając do Kraków Arena: potencjał sali zostanie zagospodarowany z korzyścią dla fanów dobrej muzyki.

Lista  gości, którzy zagrają pod Wawelem w najbliższym czasie jest rzeczywiście imponująca: już 20 listopada odbędzie się, zorganizowany przez katowicką firmę „Metal Mind” występ Slasha, legendarnego  gitarzysty Guns N”Roses.Kto lubi ostre brzmienie, powinien  się pośpieszyć z decyzją o zakupie biletów.

Poznańska agencja „Go Ahead” proponuje z kolei koncert Michaela Buble.Tutaj nie będe się rozpisywać, bo gwiazda nie potrzebuje dodatkowych rekomendacji. Panowie, gwarantuję, że inwestując w dwa bilety zyskacie w oczach swoich  kobiet:)

5 listopada wielbiciele Eltona Johna będą mieli okażję do chóralnego skandowania wraz ze swoim idolem w rytm  takich hitów jak : „Candle in the wind” ( wykonananego w 1997 r podczas uroczystości pogrzebowych tragicznie zmarłej księżnej Diany). Ciekawe, czy Sir Elton zaprezentuje podczas swojego show choćby namiastkę słynnej kolecji swoich…okularów,  do których podobno ma słabość…?

A na zakończenie roku 2014,Tuż przed Gwiazdką, pod Wawelem zagra na gitarze, i , oczywiście, zaśpiewa, znany romantyk z Kanady , Bryan Adams, którego zachrypnięty, charakterystyczny głos kochają prawie  wszystkie kobiety. Fanki  uwielbiaja go  za niezapomniany hit: „Everything I do , I’ll do it for you”

…czy za  równie popularną  ścieżkę dźwiękową do ambitnego filmu animowanego pt: „Spirit”…

i największego przeboju z tego filmu: „It’s a new world, it’ s a new start”.

Jeśli zapytalibyście, na który koncert w Krakowskiej Arenie  czekam z największym drżeniem serca i z największą niecierpliwością, to  nie trudno zgadnąć, że nie będzie to żadna z wymienionych jak dotąd  imprez muzycznych.

Ja czekam na wiosnę i na koncert inaugurujący europejską trasę  Stinga wraz z Paulem Simonem!

To święto czeka nas 12 marca, ale już od 18 września rozpoczyna się przedsprzedaż biletów na to niekwestionowane muzyczne wydarzenie numer 1 nadchodzącej wiosny  w  naszym mieście!

Organizatorem występu legendarnych  muzyków jest agencja : „Live Nation”.To z jej strony ( http://www.livenation.pl/ można dowiedzieć się wszelkich szczegółów,dotyczących  miejsc, w których  muzycy zagrają  w ramach  przysżłorocznego tournee.

Podobno koncert tych wykonawców, który odbył się nie tak dawno temu w Toronto, wzbudził wielki entuzjazm publiczności. Decyzja o wspólnym występie była zatem przemyślana i dopracowana w szczegółach. Już kombinuję, jak tu ciachnąć wydatki bo  o powtórnym przegapieniu imprezy takiej rangi  jak koncert Stinga, ( http://www.rmf24.pl/kultura/news-life-festival-oswiecim-2013-za-nami-niezwykly-koncert-sting-,nId,989002 ) nie ma mowy :))

Do zobaczenia w krakowskiej hali Arena.

Ps. Korzystaam z informacji , zawartych , m.in. na stronach:

www.rmf.fm, http://www.livenation.pl

oraz z relacji przygotowanej we wczorajszym wydaniu gazety „Dziennik Polski”, pt. ‚Kraków pełen gwiazd” autorstwa Pawła Gzyla

 

 

 

 • Hmm a jakaś moto impreza nie jest czasem przewidziana?? Bo ja na koncerty to tak se średnio. Pozdrawiam 🙂

  • Jak będzie coś godnego uwagi z imprez moto-na pewno dam znać:))

 • Do wszystkich:
  Zanim zdecydujecie się na koncert: Have a beautiful day:)))

  https://www.youtube.com/watch?v=5QYxuGQMCuU

 • To się u Was dzieje. 🙂

  • Aniu, masz stałe i bezterminowe zaproszenie do Krakowa i moich okolic, wiesz o tym. To co, Michael Buble? Może dasz się skusić??? Małopolska pozdrawia Pomorze:)))

 • Fajnie ,że te koncerty będą. Trochę nie moje klimaty, no może poza Slash’em

  • Na Slasha to może syn sie wybierze, ja mam Gun’s Roses niemal w każdy weekend w domu- syn jest fanem, co przekłada się na to, że słuchamy wszyscy.Ba! Nawet mamy kubeczek z nazwą grupy i obowiązkową gotarą i różami.Kubeczek jest duży, czarny, elegancki.To ulubiony kubek na kawę syna. Ps. Posluchaj Stinga symfonicznie, może się jednak przekonasz? Płyta, nagrana przez niego dla niemieckiej potęgi wydawniczej Deutsche Gramofon to prawdziwe cacko dla koneserów:)))